سینا انرژی | Sina Energy
021-88691036 021-88691694 021-88560262
[email protected]
دفتر مرکزی : تهران -سعادت آباد - تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا -خیابان عیسی پور - پلاک 27 واحد 1
اطلاعات بیشتر
دستگاه SCREEN PRINTER


در اولین مرحله از تولید ابتدا خمیر لحیم یا همان سلدر باید بر روی پد های برد PCB قرار گیرد.


به منظور قرار دادن خمیر لحیم در شکل و حجم مناسب بر روی برده های PCB ما از استنسیل استفاده می کنیم.


برای هر بار پرینت گرفتن خمیر لحیم بر روی برد PCB باید استنسیل با برد PCB دقیقا در موقعیت مناسب تنظیم شده تا خمیر لحیم در موقعیت مناسب قرار گیرد، اما این عمل بسیار حساس و زمان بر می باشد زیرا اگر در طی عمل پرینت خمیر لحیم کوچکترین شیفت و یا ناهمواری در میزان خمیر لحیم داشته باشد برد تولید شده از کیفیت مناسب برخوردار نبود و حتی ممکن است به صورت کلی کار نکند.

 

جهت پرینت خمیر لحیم با دقت ، سرعت و در حجم مناسب ما از دستگاه SCREEN PRINTER استفاده می کنیم.

 

 

این دستگاه ابتدا برد را در موقعیت مناسب متوقف می نماید سپس برد را کلمپ نموده تا هیچگونه جابه جایی در حین زمان پروسه پرینت خمیر لحیم نداشته باشد.

سپس به وسیله دو دوربین مجزا موقعیت مکانی دو نقطه متفاوت را بر روی PCB و استنسیل مقایسه کرده و اختلاف آن را پیدا می نماید.

سپس با چرخش میز نگهدارنده برد PCB و . . . این اختلاف را به صفر می رساند، با این عمل استنسیل و برد PCB دقیقا بر هم منطبق می گردند.

سپس به وسیله تیغه های مخصوص دستگاه که در زاویه 45 درجه قرار دارند خمیر لحیم بر روی برد های PCB قرار می گیرد.


میزان سرعت و فشار تیغه ها بر روی استنسیل و همچنین تعداد حرکت برای هر بار پرینت یک برد PCB جزء تنظیمات دستگاه بوده و می توان جهت بدست آوردن بهترین نتیجه آن ها را تغییر داد ، البته خود دستگاه نیز با توجه به تنظیمات انجام شده بهترین پیشنهاد را به ما ارئه می دهد.