سینا انرژی | Sina Energy
021-88691036 021-88691694 021-88560262
[email protected]
دفتر مرکزی : تهران -سعادت آباد - تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا -خیابان عیسی پور - پلاک 27 واحد 1
اطلاعات بیشتر
لزوم استفاده از دستگاه SMD

آیا با مزیت های قطعات  SMD آشنا هستید ؟

آیا دلیل استفاده از دستگاه SMD را میدانید ؟

 

با نگاهی گذرا به سال های گذشته به راحتی ابعاد بزرگ و سنگین تجهیزات الکترونیک یاد آور می گردد.

 

زمانی که در تمامی دستگاه ها تنها قطعات DIP به کار میرفت که جدا از حجم و وزن بزرگ آنها به دلیل مشکلات بسیاری که در تولید و طراحی ایجاد می کردند باعث قیمت بسیار بالای این تجهیزات می گردیدند .

 

با ورود قطعات SMD که جهت رفع مشکلات بالا طراحی شده بودند حجم و وزن قطعات بسیار کمتر گردید برای نمونه کافیست به گوشی هوشمندی که در حال حاضر از آن استفاده می کنید و یا تلویزیون های مورد استفاده در منازل نگاه کنید.

 

با ورود قطعات SMD به دنیای الکترونیک مشکلات بسیاری از جمله حجم بزرگ بردهای PCB و مشکلات طراحی بر طرف گردید و با توجه به ایرادات کمتر قطعات اس ام دی  عیب یابی و تعمیر  محصولات بسیار سریع تر و آسان تر گردید.

با پیشرفت بسیار سریع قطعات SMD که باعث گسترده تر شدن انواع قطعات SMD   و نیز کوچکتر شدن روز به روز این قطعات گردیده است نیاز به مونتاژ اتوماتیک قطعات SMD بیشتر احساس گردید.

 

از این رو شرکتهای بزرگی همچون SAMSUNG، HELLER و دیگر برندها اقدام به تولید دستگاه SMD نمودند.

 

دستگاه های SMD با توجه به دقت ، کیفیت و سرعت بسیار بالای تولید خود ،به سرعت جایگاه خود را در دنیای الکترونیک مستحکم نمودند. استفاده از دستگاه SMD باعث افزایش سرعت تولید نهایی ، کیفیت بیشتر تولید ، عیب یابی و تعمیر راحت تر تولید و در نهایت تولید محصولی با کیفت چندین برابر و با قیمتی بسیار کمتر گردید. از این رو در دنیای امروز به جرات معدود شرکت های یافت می گردند که از دستگاه  SMD و یا قطعات SMD در تولیدات خود استفاده ننماید.

 

جهت آشنایی با روش مونتاژ قطعات SMD می توانید به صفحه دستگاه SMD و همچنین جهت آشنایی با انواع دستگاه های SMD می توانید به صفحه دستگاه مونتاژ SMD در همین سایت مراجعه نمایید.