سینا انرژی | Sina Energy
021-88086580 021-44608480 021-44608481
info@sinaenergy-group.com
تهران - سعادت آباد - بلوار دریا - خیابان موج - پلاک 32 - واحد یک
اطلاعات بیشتر
لزوم استفاده از دستگاه SMD

آیا با مزیت های قطعات  اس ام دی آشنا هستید ؟

آیا دلیل استفاده از دستگاه SMD را میدانید ؟

 

با نگاهی گذرا به سال های گذشته به راحتی ابعاد بزرگ و سنگین تجهیزات الکترونیک یاد آور می گردد.

 

زمانی که در تمامی دستگاه ها تنها قطعات DIP به کار میرفت که جدا از حجم و وزن بزرگ آنها به دلیل مشکلات بسیاری که در تولید و طراحی ایجاد می کردند باعث قیمت بسیار بالای این تجهیزات می گردیدند .

 

با ورود قطعات اس ام دی که جهت رفع مشکلات بالا طراحی شده بودند حجم و وزن قطعات بسیار کمتر گردید برای نمونه کافیست به گوشی هوشمندی که در حال حاضر از آن استفاده می کنید و یا تلویزیون های مورد استفاده در منازل نگاه کنید.

 

با ورود قطعات اس ام دی به دنیای الکترونیک مشکلات بسیاری از جمله حجم بزرگ بردهای PCB و مشکلات طراحی بر طرف گردید و با توجه به ایرادات کمتر قطعات اس ام دی  عیب یابی و تعمیر  دستگاه های  SMD بسیار سریع تر و آسان تر گردید. همچنین با توجه به پیشرفت قطعات اس ام دی که در نتیجه گستره تولید انواع قطعات اس ام دی وسیع تر گردید و نیز کوچکتر شدن روز به روز این قطعات نیاز به مونتاژ اتوماتیک قطعات اس ام دی بیشتر احساس گردید.

 

از این رو شرکتهای بزرگی همچون SAMSUNG، HELLER و دیگر برندها اقدام به تولید دستگاه اس ام دی نمودند.

 

دستگاه های SMD با توجه به دقت ، کیفیت و سرعت بسیار بالای تولید خود ،به سرعت جایگاه خود را در دنیای الکترونیک مستحکم نمودند. استفاده از دستگاه SMD باعث افزایش سرعت تولید نهایی ، کیفیت بیشتر تولید ، عیب یابی و تعمیر راحت تر تولید و در نهایت تولید محصولی با کیفت چندین برابر و با قیمتی بسیار کمتر گردید. از این رو در دنیای امروز به جرات معدود شرکت های یافت می گردند که از دستگاه  اس ام دی و یا قطعات اس ام دی در تولیدات خود استفاده ننماید.

 

جهت آشنایی با روش مونتاژ قطعات اس ام دی می توانید به صفحه دستگاه SMD و همچنین جهت آشنایی با انواع دستگاه های اس ام دی می توانید به صفحه دستگاه مونتاژ SMD در همین سایت مراجعه نمایید.

 

امیدواریم توانسته باشیم قدمی هر چند کوچک جهت رفاه حال شما عزیزان برداشته باشیم.